ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13128447
*
nr 1312 8447
Spegel
Gustaviansk stil, 110x45, nutida
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2020
kl 19:42:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 19:54:00
1
500 kr
6/3 00:30:12
2
700 kr
9/3 19:26:58
1
700 kr
9/3 19:26:58
2
700 kr (Budbetjänt)
9/3 19:31:39
1
800 kr
9/3 19:33:14
2
900 kr
9/3 19:37:21
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt nutida spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1312 8447
Spegel
Gustaviansk stil, 110x45, nutida
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 19:54:00 | 1 | 500 kr |
6/3 00:30:12 | 2 | 700 kr |
9/3 19:26:58 | 1 | 700 kr |
9/3 19:26:58 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
9/3 19:31:39 | 1 | 800 kr |
9/3 19:33:14 | 2 | 900 kr |
9/3 19:37:21 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt nutida spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:57